MISTRZOSTWA EUROPY W SOFII - PIERWSZE MEDALE

Redakcja, EUBC

2016-11-15

Duże apetyty na medale dużych międzynarodowych zapewniają nam jak na razie zawodniczki trudnej sztuki walki na pięści. W rozpoczętych własnie Mistrzostwach Europy w Sofii reprezentują nasz kraj: Kinga Siwa, Sandra Drabik, Marek Soboń, Sylwia Kusiak, Aneta Rygielska, Elżbieta Wójcik.

NIedawne sukcesy Leszka Piotrowskiego starają się podtrzymać selekcjonerzy kadry na tych zawodach: Ludwik Buczyński i Henryk Żołnowski. Wszystko wskazuje na to, że niezbyt mocno obstawiony turniej da szansę naszym cudowmnym dziewczętom, aby wykazały się i sprawiły nam na koniec roku niespodziankę.

Na pewno Sylwia Kusiak, wyjedzie z medalem ME, pozostaje tylko pytanie czy zadowoli się brązem.

W najbliższych dniach czekają nas zmagania seniorów w Sokółce, transmitowane na żywo przez portal BOKSER.ORG z komentarzem redaktora Piotra Jagiełło i eksperta, sędziego boksu zawodowego Włodzimierza Kromki, bo przecież po raz pierwszy w historii zobaczymy na krajowym ringu przedstawicieli boksu zawodowego oraz zawodników trenujących inne dyscypliny - natomiast nasze dziewczęta przysporzą nam emocji w kolejnych dniach trwających w stolicy Bułgarii mistrzostw Europy.

Jutro Kinga Siwa zainicjuje starty naszej reprezentacji pojedynkiem z Iliyaną Galabovą (BUL), a następnego dnia tj. 17 listopada Aneta Rygielska zaboksuje z Shauną Browne (IRL).

19 listopada - Sandra Drabik spotka się ze zwyciężczynią pojedynku kategorii 51kg: Krisztiną Beri (HUN) vs Katrin Noren (SWE).

W niedzielę Elżbieta Wójcik sprawdzi umiejętności Lauren Price (WAL) w kategorii 75kg.

Wreszcie Sylwia Kusiak, która reprezentuje najwyższą kategorię, najdłużej będzie czekała na swoją szansę, bo dopiero 22 listopada w półfinałach zetknie rękawice z Sennur Demir (TUR).

Tak pokrótce przedstawia się harmonogram walk w Bułgarii, a my wracamy na ring do Sokółki TUTAJ >>>