PROMOTOR POWIETKINA: WALKA ZE STIVERNE'EM ODBĘDZIE SIĘ

Redakcja, TASS

2016-11-15

Andriej Riabiński uspokaja kibiców - walka pomiędzy Bermane'em Stiverne'em (25-2-1, 21 KO) a promowanym przez niego Aleksandrem Powietkinem (30-1, 22 KO) na pewno dojdzie do skutku. Ich starcie zaplanowano na 17 grudnia w Jekaterynburgu.

Stiverne wpadł na wyrywkowym badaniu przeprowadzonym dziesięć dni temu. Wykryto w jego organizmie śladowe ilości zakazanego środka DMAA. W stawce jego potyczki zaplanowano położyć pas tymczasowego mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC. Władze organizacji ukarały swojego byłego championa grzywną w wysokości 75 tysięcy dolarów, ale nie wydano jeszcze ostatecznej decyzji, czy pojedynek będzie miał nadal status mistrzowskiego. Wątpliwości nie ma za to Riabiński, który wygrał przetarg na organizację tego spotkania, wykładając na stół ponad trzy miliony dolarów ($3,165,000).

- Walka nie zostanie odwołana. Stiverne wpadł, były to jakieś śladowe ilości, ale został ukarany grzywną, a my nie zamierzamy odwoływać tego pojedynku - nie ukrywa szef grupy World of Boxing.