POWIETKIN-STIVERNE: BERMANE STIVERNE WPADŁ NA WYRYWKOWYM BADANIU

Redakcja, Boxingscene

2016-11-14

Znów zamieszanie w dopingiem przed walką Aleksandra Powietkina (30-1, 22 KO). Tym razem jednak nie chodzi o niego, a rywala - Bermane'a Stiverne'a (25-2-1, 21 KO).

Obaj panowie mają spotkać się 17 grudnia w Rosji. W stawce ich potyczki miał się znaleźć wakujący pas WBC wagi ciężkiej w wersji tymczasowej. Pełnoprawny champion - Deontay Wilder (37-0, 36 KO), z powodu kontuzji będzie mógł wrócić najwcześniej na wiosnę, stąd też władze World Boxing Council zorganizowały pojedynek o tytuł tymczasowego mistrza wagi ciężkiej.

Zgodnie z regulaminem WBC obaj zawodnicy musieli zgodzić się na udział w programie Clean Boxing Program. Wyrywkowe badanie przeprowadzone na Stivernie 4 listopada wykazały w jego organizmie niedozwolone środki wspomagające!

Władze federacji natychmiast wszczęły śledztwo. Stiverne współpracuje i podał listę wszystkich odżywek, jakie przyjmował w ostatnim czasie. Na chwilę obecną walka jest jeszcze utrzymana w terminie. Władze organizacji wkrótce powinny podać dalsze informacje.