BROOK: ZNOWU WYSTĄPIĘ W PÓŁŚREDNIEJ, JEŚLI RYWALEM BĘDZIE KHAN

Redakcja, Sky Sports

2016-11-05

Kell Brook (36-1, 25 KO) zapowiedział, że ponownie wystąpi w wadze półśredniej, jeśli do walki z nim w końcu stanie Amir Khan (31-4, 19 KO).

"Special K" ostatnio boksował w kategorii średniej, a w najbliższym czasie będzie najprawdopodobniej walczyć w junior średniej. Wciąż jest jednak gotowy zrobić limit 147 funtów, w którym pozostaje mistrzem federacji IBF, o ile klasa rywala będzie dostatecznie wysoka.

- Na razie odpoczywam, spędzam czas z rodziną. Jeśli walka będzie odpowiednia, myślę, że będę mógł jeszcze zaboksować w półśredniej. To tam są teraz największe pojedynki. Musi to być coś, co rozbudzi we mnie emocje, inaczej zbyt wiele mnie to [robienie limitu] kosztuje. Jeśli Amir Khan w końcu się odważy i podpisze kontrakt, wtedy ponownie zobaczycie mnie w kategorii 147 funtów - oznajmił pięściarz z Sheffield.

Przeciwnik wydaje się być chętny. W nocy z piątku na sobotę Khan napisał na Twitterze: "Walka z Brookiem w 147. Tak, proszę. #2017". Brook jednak powątpiewa, czy rodak rzeczywiście jest gotowy walczyć. Jego wpis skomentował krótko - trzeba roześmianymi do łez emotikonami.