SCHAEFER: WSZYSTKIM BRAKUJE MAYWEATHERA

Redakcja, fighthype.com

2016-10-29

Richard Schaefer wraca na bokserski rynek, a wraz z nim pojawia się pytanie, czy wróci Floyd Mayweather Jr. Szwajcarski bankier jest przyjacielem Amerykanina i słychać głosy, że być może zdoła go namówić na kolejny występ między linami.

- Floyd to jedna z najbardziej niesamowitych osób, jakie poznałem. To świetny facet, lojalny, wykonuje fantastyczną pracę z Mayweather Promotions. Wydaje się bardzo stanowczy, kiedy mówi, że już nie będzie walczyć. Ale nigdy nic nie wiadomo. Im więcej czasu mija, tym bardziej wszyscy zdajemy sobie sprawę - nawet ci, którzy go nie lubią - że nam go brakuje. Zaczynamy rozumieć, jak wspaniałą postacią był dla boksu. Wprowadził ten sport na ogólny rynek, czego dzisiaj trochę brakuje. Dlatego potrzebujemy go z powrotem - mówi Schaefer, były dyrektor generalny Golden Boy Promotions, a obecnie szef nowo powstałej grupy Ringstar Sports.

- Chciałbym, żeby wrócił, ale jednocześnie szanuję jego decyzję, to jego życie, jego organizm, on sam wie najlepiej, co jest dla niego dobre. Zawsze będę go wspierać, to zawsze będzie jeden z moich najbliższych przyjaciół - dodaje.

Pierwsza gala Ringstar Sports, promowana wspólnie z TGB Promotions, odbędzie się 10 grudnia w Los Angeles. Dojdzie na niej m.in. do walk Jermalla Charlo z Julianem Williamsem i Jesus Cuellara z Abnerem Maresem.