FROCH: KLICZKO NADAL STANOWI RYZYKO

Redakcja, Sky Sports

2016-10-26

Czas działa na niekorzyść Władimira Kliczki (64-4, 53 KO), ale zbliżający się do czterdziestych pierwszych urodzin Ukrainiec nadal stanowi zagrożenie dla Anthony'ego Joshuy (17-0, 17 KO), uważa rodak mistrza wagi ciężkiej Carl Froch.

- Im dłużej Kliczko będzie pauzować, tym lepiej dla Joshuy. Nie walczył od prawie roku, od walki z Tysonem Furym, a wiemy, że z wiekiem jesteśmy coraz słabsi - mówi były mistrz wagi super średniej, a obecnie analityk brytyjskiej telewizji Sky Sports.

- Nawet jednak przyszłą wiosną Kliczko będzie stanowić zagrożenie. Mogę to zagwarantować. Motywacja nie powinna być dla niego problem. Wiemy, że nie potrzebuje już pieniędzy, ale na pewno nie chce zakończyć kariery porażką z Furym. Może i Joshua byłby faworytem, ale Kliczce nie można niczego odbierać - dodaje.

Pojedynek Joshua-Kliczko wstępnie planowany był na grudzień, ale Ukrainiec doznał kontuzji, a poza tym oba obozy doszły do wniosku, że lepiej poczekać z tą walką, aby ją lepiej wypromować. Obecnie mówi się, że pięściarze skrzyżują rękawice w marcu lub kwietniu przyszłego roku.