WARREN: KLICZKO NIE POWINIEN WALCZYĆ O PAS WBA

Redakcja, dailystar.co.uk

2016-10-22

Jeden z najbardziej znanych brytyjskich promotorów Frank Warren uważa, że Władimir Kliczko (64-4, 53 KO) nie powinien boksować o mistrzostwo świata WBA w wadze ciężkiej.

Tytułu tej federacji zrzekł się niedawno Tyson Fury (25-0, 18 KO). Od kilku dni bokserski świat czeka na decyzję WBA odnośnie tego, kto zaboksuje o pas wakujący. Możliwe, że będą to Kliczko i Anthony Joshua (17-0, 17 KO), a możliwe, że Ukrainiec zmierzy się w mistrzowskim pojedynku z innym pięściarzem.

- Dlaczego [Kliczko] miałby otrzymać kolejną szansę tylko dlatego, że Fury zwakował pas? - dziwi się Warren.

- Jedyny powód, dla którego wciąż jest w grze, bierze się stąd, że w kontrakcie na walkę z Furym była klauzula rewanżu. Tej klauzuli nie powinno tam być i kto wie, jak wyglądałby dzisiaj krajobraz wagi ciężkiej, gdyby nie ona. Może Fury stoczyłby już do tego czasu dwie walki i nie dał się swoim problemom psychicznym - kontynuuje.

- Kliczko żąda 75 procent z podziału zysków w przypadku walki o wakujący pas WBA z kimkolwiek innym niż Joshua, co też jest śmiechu warte. [W pierwszej walce] ledwo był w stanie dotknąć Fury'ego. Ani on, ani Joshua nie powinien walczyć o pas. Joshua jest mistrzem IBF i nie jest klasyfikowany [przez WBA]. W rankingu są zawodnicy, którzy czekają na swoją szansę, jak Lucas Browne i Aleksander Ustinow. A już nawet nie będę komentować tego żartu, jakim są pasy w wersjach super, regular i interim - skwitował.

Decyzja WBA ws. losów mistrzowskiego tytułu powinna zapaść jeszcze dzisiaj.