KHAN: WALKA Z BROOKIEM TYLKO W WADZE PÓŁŚREDNIEJ

Redakcja, worldboxingnews.net

2016-10-22

Amir Khan (31-4, 19 KO) zapowiada, że może walczyć z Kellem Brookiem (36-1, 25 KO), ale wyłącznie w limicie kategorii półśredniej.

Khan zamierza wrócić do tej dywizji, w której limit wynosi 147 funty, po wycieczce do umownego limitu 155 funtów i porażce z Saulem Alvarezem w maju br. Brook tymczasem, wciąż mistrz IBF w półśredniej, planuje przenosiny do wagi junior średniej (154 funty).

- Przy tych pieniądzach, które będą na stole, Brook powinien rozważyć walkę w 147 funtach. Myślę, że byłby skłonny ze mną walczyć, ale ten pojedynek musi się odbyć w półśredniej. To w niej czuję się komfortowo, ten limit mi bardziej odpowiada - stwierdził Khan.

Na decyzję Brooka, który ostatnio, we wrześniu, walczył w kategorii średniej, cały czas czeka Errol Spence Jr (21-0, 18 KO), obowiązkowy pretendent do jego tytułu IBF.

- Sądzę, że Spence Jr to jeden z powodów, dla których Brook chce zmienić wagę. Zdaje sobie sprawę, jak trudna byłaby to walka. To tylko pokazuje, jakim typem zawodnika jestem ja, a jakim on. Nie miał problemu z obowiązkowymi obronami, ale kiedy pojawił się naprawdę dobry pretendent, chce się przenieść do wyższej kategorii - skomentował Khan.