TRENER RUIZA JR PEWNY WYGRANEJ NAD PARKEREM

Ryan Burton, Boxingscene

2016-10-22

Abel Sanchez, trener Andy'ego Ruiza Jr (29-0, 19 KO) jest przekonany, że jego podopieczny rozprawi się z Josephem Parkerem (21-0, 18 KO) i wydrze wakujący tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBO.

Pojedynek prawdopodobnie odbędzie się 10 grudnia w Nowej Zelandii, ale drużyna Meksykanina nie ma problemu z podróżą na teren rywala. Zresztą obaj zawodnicy dobrze się znają, bo w przeszłości wspólnie sparowali.

- Jakieś pół roku temu Andy przybył do ośrodka Big Bear i ciągu niespełna pięciu tygodni stracił szesnaście i pół kilograma do około stu piętnastu. Pracował naprawdę ciężko, ale chcąc boksować o tytuł mistrza świata trzeba trenować właśnie w ten sposób. Zarówno dla niego, jak i Parkera, to będzie najtrudniejsza walka w karierze. Kiedyś sparowali wspólnie w Las Vegas i dosyć dobrze się znają. Szykuje się świetna walka, choć moim zdaniem to Andy przeważa umiejętnościami nad Parkerem. Szybkość jego rąk również powinna dominować nad szybkością Josepha - analizuje znany szkoleniowiec.

- Jeśli Andy jest dobrze przygotowany, potrafi boksować na pełnych obrotach przez pełne dwanaście rund i pozostaje na koniec tak samo szybki, jak i na początku. Wcześniej niestety nie trenował w ten sposób i po kilku rundach znacznie obniżał loty. Miał nokauty na początku walki, ale w nie w końcówkach. Teraz to powinno się zmienić i jestem przekonany, że pokona Parkera - dodał Sanchez.