KTO DLA KLICZKI, KTO DLA JOSHUY?

Redakcja, ESPN

2016-10-19

Władimir Kliczko (64-4, 53 KO) zabezpieczał się cały czas i poza Anthonym Joshuą (17-0, 17 KO), rozmawiał również z innymi zawodnikami. Wiadomo, że zaboksuje 10 grudnia, ale nie wiadomo jeszcze, czy w Anglii z Joshuą o pasy IBF/WBA, czy u siebie w Niemczech z Lucasem Browne'em (24-0, 21 KO) o wakujące tytuły WBA/IBO. Poznaliśmy natomiast kulisy negocjacji pomiędzy obozem Kliczki, Joshuy, a amerykańskimi stacjami.

Jak wiadomo Anglik związał się kontraktem z telewizją Showtime. Ukrainiec od lat pokazywał się na konkurencyjnej HBO. Walka nadal jest realna, choć dziś wydaje się, że "Stalowy Młot" raczej przystąpi do starcia z Browne'em o trofeum w wersji WBA. Rezerwową opcją Anthony'ego pozostaje Kubrat Pulew (23-1, 12 KO). A jakie były ustalenia między obozami?

W myśl ugody, pierwszy pojedynek, ten 10 grudnia w Manchesterze, miałaby pokazać stacja Showtime. Rewanż miała natomiast przechwycić HBO. I nie przez przypadek mowa tu o rewanżu, bo kontrakt zakładał dwie walki. Czekamy więc na ostateczne ustalenia...