DAVID HAYE: ERA KLICZKI DOBIEGA KOŃCA, JOSHUA JEST ZBYT MOCNY

Redakcja, Boxingscene

2016-10-17

- Nie wydaje mi się, żeby to była idealna walka dla Anthony'ego, ale czy właśnie to nie sprawia, że ta walka jest tak interesująca? - pyta retorycznie Eddie Hearn, komentując oczywiście zapowiadaną walkę Anthony'ego Joshuy (17-0, 17 KO) z Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO).

- To pojedynek z rodzaju 50 na 50. Z jednej strony Kliczko nie spotkał się dotąd z zawodnikiem tak mocnym jak Anthony, a z drugiej Anthony nie miał jeszcze do czynienia z tak doświadczonym pięściarzem jak Kliczko - kontynuował promotor Anglika. Swojego wyraźnego faworyta ma jednak David Haye (28-2, 26 KO), który kilka lat temu przegrał z Ukraińcem wysoko na punkty, lecz teraz obstawia z pełnym przekonaniem wygraną swojego rodaka.

- Jestem przekonany, że era Kliczki dobiega właśnie końca. To idealny moment dla Joshuy, to będzie wielkie zwycięstwo. Kliczko jak zwykle będzie doskonale przygotowany fizycznie, ale nie jest już tym samym pięściarzem co kiedyś. To już nie wróci. Problem w tym, że czasem zawodnicy zdają sobie z tego sprawę jako ostatni. Wiedzą to już wszyscy dookoła, poza samymi bokserami. Kliczko jest już za stary, a Joshua to młody, świeży i bardzo silny zawodnik. Mam tylko nadzieję, że Anthony zbyt mocno go nie pobije i trochę oszczędzi - mówi "Hayemaker".