SPENCE JR: W STYCZNIU WALCZĘ O TYTUŁ IBF

Redakcja, fighthype.com

2016-10-15

Obowiązkowy pretendent do tytułu IBF w wadze półśredniej Errol Spence Jr (21-0, 18 KO) zamierza przystąpić do walki o pas w styczniu przyszłego roku.

Mistrzem świata jest Kell Brook (36-1, 25 KO), który prawdopodobnie zrzeknie się trofeum, aby rywalizować w wyższym limicie wagowym.

- Myślałem o jakimś pojedynku na przetarcie, ale mój zespół postanowił poczekać na decyzję Brooka. O pas będziemy walczyć w połowie stycznia. Całe to czekanie jest frustrujące - powiedział Spence Jr.

Brook zamierza zmienić wagę ze względu na trudności z osiągnięciem limitu kategorii półśredniej, który wynosi 147 funtów. W ostatnim pojedynku Anglik boksował w wadze średniej (160 funtów).

- Ludzie mówią, że jest już za duży na naszą wagę, że na co dzień waży ok. 170 funtów. Ale ja na co dzień też tyle ważę. To żadna wymówka. Każdy ma problemy z wagą - skomentował Spence Jr.

26-latek, jeden z najbardziej utalentowanych pięściarzy młodego pokolenia w USA, pauzuje od 21 sierpnia, kiedy pokonał w szóstej rundzie Leonarda Bundu.