GARCIA: THURMAN BĘDZIE NASTĘPNY

Carlos Boogs, boxingscene.com

2016-10-14

Danny'emu Garcii (32-0, 18 KO) obrywa się za to, że zmierzy się z kolejnym przeciętnym rywalem, ale 28-letni Amerykanin zapewnia, że wkrótce kibice zobaczą go w dużo ciekawszym pojedynku.

Garcia będzie boksować 12 listopada z Samuelem Vargasem (25-2-1, 13 KO), pięściarzem z piątej dziesiątki BoxReca. W przeszłości z Garcii pokpiwano, kiedy walczył z anonimowym Rodem Salką, a kolejny pojedynek z kimś spoza czołówki przysporzył mu jeszcze więcej negatywnych opinii, zarówno ze strony kibiców, jak i konkurentów. Mistrza WBC w wadze półśredniej skrytykowali m.in. Terence Crawford, Errol Spence Jr i Keith Thurman (27-0, 22 KO).

- Wraz z ojcem chcieliśmy stoczyć jeszcze jedną walkę przed końcem roku, nie miałem żadnych wątpliwości co do tego, że musi do niej dojść w Filadelfii. Jestem podekscytowany tym, że będę mógł się zaprezentować naszej społeczności. To miasto jest dla mnie wszystkim - powiedział 28-latek.

- Szykuję się na wielką walkę z Keithem Thurmanem w przyszłym roku. To będzie wydarzenie, którego nie będzie można przegapić. Najpierw jednak walka w moim mieście 12 listopada - dodał.

Walka unifikacyjna pomiędzy Garcią a Thurmanem, czempionem WBA, wstępnie planowana jest na marzec.