RAFAŁ JACKIEWICZ: MOJA BIOGRAFIA BĘDZIE JAK NOKAUT

Redakcja, Informacja prasowa

2016-10-10

Były mistrz Europy - Rafał Jackiewicz (48-15-2, 22 KO), pracuje nad swoją biografią. Książka ma ukazać się w kwietniu 2017 roku.

"Opowiem w niej wszystko o sobie, całą prawdę o tym, jak dostałem nożem w serce, jak musiałem wybrać między gangsterką a boksem, opowiem też o moich przygodach miłosnych i furach" – zdradza Jackiewicz i zapewnia, że w książce nie zabraknie boksu. "Całe życie byłem sportowcem, to dzięki niemu jestem tu, gdzie jestem. Najpierw grałem w piłkę, potem był kickboxing, wreszcie boks i mma. Chcę w tej książce pokazać, co pozytywnego może dać sport, że z małego chama, który kradnie, można jednak wyjść na ludzi, mieć rodzinę i normalne życie. Chcę też przybliżyć kulisy zawodowego boksu w Polsce i na świecie, pokazać szatnię i negocjacje kontraktu".

Premiera biografii planowana jest na kwiecień 2017 roku, kiedy to Jackiewicz ma zamiar definitywnie już zakończyć karierę sportową. Zawodnik zamierza stoczyć na jednej gali trzy pojedynki w trzech różnych formułach: w kickboxingu, boksie i mma.

Wydawcą książki jest SQN, które specjalizuje się w publikacjach sportowych i ma na swoim koncie między innymi biografie takich gwiazd pięściarstwa jak Mike Tyson czy Floyd Mayweather Jr, a także Rondy Rousey, mistrzyni UFC. W pisaniu książki bokserowi pomagają dwaj dziennikarze - Łukasz Chmielewski i Artur Łukaszewski.