JOSHUA: FURY TO CZŁOWIEK WALCZĄCY, JESZCZE WRÓCI

Redakcja, Sky Sports

2016-10-06

Anthony Joshua (17-0, 17 KO) wierzy, że borykający się z licznymi problemami Tyson Fury (25-0, 18 KO) nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w ringu.

- Jestem pewien, że Tyson wróci między liny. To człowiek walczący, prawdziwy talent, postać na swój sposób dobra dla boksu. Naprawdę mam nadzieję, że wróci do tego, co robi najlepiej. Łatwo jest wytykać palcami, ale nikt z nas tak naprawdę nie wie, przez co on przechodzi. Ja wiem natomiast tyle, że to wojownik, a wojownicy prędzej czy później wracają - oznajmił 26-latek.

Fury'emu grozi odebranie tytułów WBO i WBA Super w wadze ciężkiej po tym, jak w jego organizmie wykryto kokainę. W październiku Anglik miał walczyć po raz drugi z Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO), ale we wrześniu ponownie wycofał się z tej potyczki. Wcześniej zrezygnował również z walki z Ukraińcem planowanej na lipiec.

Niewykluczone, że w tej sytuacji to właśnie Joshua zmierzy się z Kliczką. Pojedynek może się odbyć jeszcze w tym roku.

- Rok temu wiedziałem, że potrzebuję więcej czasu, zanim zmierzę się z kimś takim. Minął jednak rok, dojrzałem i czuję się bardziej komfortowo. To walka, którą wszyscy chcą zobaczyć - powiedział czempion IBF.