PRZEDSTAWICIELE GOŁOWKINA I JACOBSA WCIĄŻ NEGOCJUJĄ

Redakcja, The Ring / ESPN Deportes

2016-10-06

Obozy Giennadija Gołowkina (36-0, 33 KO) i Daniela Jacobsa (32-1, 29 KO) wciąż nie osiągnęły porozumienia w sprawie walki zarządzonej przez World Boxing Association.

Czas na negocjacje upływa 10 października. Jeśli nie będzie konsensusu, organizatora pojedynku wyłoni przetarg.

- Naszym celem jest wypracowanie porozumienia. To zawsze bardziej produktywne. Nadal próbujemy ustalić szczegóły, mam nadzieję, że wkrótce znajdziemy rozwiązanie - stwierdził Tom Loeffler, promotor "GGG", w krótkiej wiadomości wysłanej magazynowi The Ring.

Przedstawiciele Jacobsa zwrócili się niedawno do WBA z prośbą o zmianę procentowego podziału zysków z walki. Obecnie wynosi on 75-25 na korzyść Kazacha, podczas gdy obóz Amerykanina wnioskuje o 60-40. Gilberto Mendoza Jr, prezydent federacji, podkreśla, że sprawą tą zajmuje się obecnie komitet mistrzowski.

Przebywający blisko negocjacji informator portalu ESPN Deportes twierdzi tymczasem, że pojawił się pomysł, aby Gołowkin i Jacobs stoczyli po jeszcze jednej walce, zanim zmierzą się w ringu. WBA woli jednak nie czekać i chce jak najszybciej rozstrzygnąć sytuację z pasami w wadze średniej. Kazach ma tytuł w wersji Super, Amerykanin zaś jest mistrzem regularnym.

Wstępnie pojedynek Gołowkin-Jacobs jest planowany na 10 grudnia. Miałoby do niego dojść w Nowym Jorku.