KOWALIOW vs WARD - KTO FAWORYTEM?

Edward Chaykovsky, Boxingscene

2016-10-03

Do końca roku najciekawszym wydarzeniem w świecie boksu będzie prawdopodobnie starcie o prymat w wadze półciężkiej i być może w ogóle w świecie boksu (P4P) pomiędzy Siergiejem Kowaliowem (30-0-1, 26 KO) a Andre Wardem (30-0, 15 KO). Pojedynek odbędzie się 19 listopada na ringu w T-Mobile Arena w Las Vegas.

- Kowaliow wygra, moim zdaniem to najlepszy "półciężki" na świecie. Wątpię by znalazł się ktokolwiek w tym limicie, kto mógłby go pokonać w niedługim czasie. Ale musi zastopować Warda, inaczej może zostać wyboksowany. Walka może potoczyć się w różnym kierunku, jednak Kowaliow to wielki puncher, dlatego też potyczka zapowiada się bardzo interesująco. Z jednej strony będzie to konfrontacja punchera z bokserem, lecz Kowaliow udowodnił już w starciu z Hopkinsem, że on również potrafi boksować - chwali Rosjanina sławny trener Freddie Roach.

- Wszystko zależy od tego, jak przygotowany mentalnie i fizycznie do tej walki będzie Ward. Jeśli będzie mentalnie tak mocny jak podczas turnieju Super Six, będzie potrafił przeciwstawić się sile rywala i wykorzystać ją przeciwko niemu. Na pewno jednak nie będzie mu łatwo z Siergiejem. To walka z rodzaju 50 na 50 - uważa natomiast legendarny za życia Bernard Hopkins, który przegrał z Kowaliowem wyraźnie na punkty.

- Nie skupiam się nad tym, co Ward mówi i co robi. Koncentruję się wyłącznie na sobie - dodaje sam Rosjanin, który w porównaniu z amerykańskim przeciwnikiem pozostaje trochę bierny w mediach. Po prostu robi swoje...

P4P BOKSER.ORG >>>

Przypomnijmy, że w stawce walki znajdą się trzy pasy należące do Kowaliowa - WBO, WBA i IBF.