PACQUIAO: JAKO NASTOLATEK ZAŻYWAŁEM NARKOTYKI

Redakcja, Reuters

2016-09-30

Mistrz ośmiu kategorii wagowych, filipiński senator Manny Pacquiao (58-6-2, 38 KO) przyznał, że jako nastolatek zażywał narkotyki.

- Próbowałem narkotyków... przeróżnych, wszystkich rodzajów - stwierdził 37-latek.

Wojna z narkotykami to jeden z priorytetów Rodrigo Duterte, niezwykle kontrowersyjnego prezydenta Filipin, który ostatnio porównał się do Adolfa Hitlera, stwierdzając, że kanclerz III Rzeszy zabił miliony Żydów, a on zabije miliony narkomanów. Od 30 czerwca, kiedy 71-letni Duterte, z wykształcenia prawnik, objął urząd prezydenta, na Filipinach zginęło już ponad 3 tys. dilerów i osób zażywających narkotyki.

Pacquiao, który od dawna przyjaźni się z Duterte - ten jeszcze jako burmistrz Davao sfinansował jedną z jego walk, podkreślił, że prezydent nie wie o jego narkotykowej przeszłości. Dodał, że on sam nie obwinia Duterte za zabójstwa.

- Bóg nie umieścił go tutaj bez powodu. Ten powód to dyscyplinowanie ludzi. W przeszłości nie szanowano administracji, prawa, władz. Duterte chce dać ludziom do zrozumienia, przemówić im do serc i rozumu, że prawo trzeba szanować - oznajmił.

Pacquiao stoczy kolejną walkę 5 listopada w Thomas & Mack Center w Las Vegas. Jego rywalem w walce o pas WBO w kategorii półśredniej będzie Jessie Vargas (27-1, 10 KO).