CANELO NAJBARDZIEJ DOCHODOWYM BOKSEREM ŚWIATA WG FORBESA

Redakcja, Forbes

2016-09-02

Saul Alvarez (47-1-1, 33 KO) zajął pierwsze miejsce w rankingu magazynu Forbes klasyfikującym najbardziej dochodowych pięściarzy świata.

Na dwie ostatnie walki Meksykanina - z Amirem Khanem i Miguelem Cotto - widzowie w USA wykupili ponad 1,3 mln przyłączy PPV. Jego promotor Oscar De La Hoya stwierdził niedawno, że nie ma wątpliwości, iż "Canelo" jest największą bokserską gwiazdą w Meksyku i Stanach Zjednoczonych. - Niedługo stanie się gwiazdą światowego formatu - zapewnił.

Tuż za Alvarezem na liście Forbesa znalazł się Giennadij Gołowkin (35-0, 32 KO), który wciąż nie może się doprosić pojedynku z Meksykaninem. "GGG" wprawdzie nie jest w stanie pochwalić się podobnymi wynikami PPV jak "Canelo", ale mimo to zalicza się już do grona najchętniej oglądanych pięściarzy na amerykańskim rynku.

Podium zamykają wspólnie Tyson Fury (25-0, 18 KO) i Władimir Kliczko (64-4, 53 KO), którzy najprawdopodobniej pod koniec października zmierzą się w rewanżu o dwa pasy mistrzowskie i status lidera wagi ciężkiej.

W rankingu znalazło się również miejsce dla emerytowanego Floyda Mayweathera Jr (49-0, 26 KO). Najlepszy pięściarz ostatnich lat jest wprawdzie dopiero dziesiąty, ale jego obecność w zestawieniu ma charakter symboliczny. "Grzejemy miejsce, aż najlepszy zawodnik swojej ery postanowi wrócić z emerytury, aby ponownie zarobić dziesiątki milionów dolarów za kolejną walkę", wyjaśnia Forbes.

Najbardziej dochodowi bokserzy wg Forbesa

1. Saul Alvarez
2. Giennadij Gołowkin
3. Tyson Fury i Władimir Kliczko
4. Andre Ward
5. Siergiej Kowaliow
6. Deontay Wilder
7. Keith Thurman
8. Terence Crawford
9. Errol Spence Jr
10. Floyd Mayweather Jr