GOŁOWKIN-BROOK: BRACIA SMITH DODANI DO ROZPISKI

Redakcja, Sky Sports

2016-08-31

Znamy już wszystkich bohaterów gali Gołowkin-Brook, których występy poprzedzą 10 września w londyńskiej O2 Arena główne wydarzenie wieczoru.

Callum Smith (20-0, 15 KO), właściciel pasa WBC Silver w kategorii super średniej, zmierzy się z Węgrem Norbertem Nemesapatim (21-3, 16 KO). Jeśli wygra, zostanie wyznaczony do walki o mistrzostwo świata z Badou Jackiem. Federacja WBC ma zarządzić ten pojedynek już 13 września, zdradził promotor Anglika Eddie Hearn.

W Londynie zaprezentuje się też brat Calluma - Paul Smith (37-6, 21 KO). Jego rywal nie jest jeszcze znany. Brytyjczyk liczy na to, że zwycięstwo przybliży go do trzeciej w karierze potyczki o mistrzostwo świata w limicie 168 funtów.

Potwierdzone zostały także występy startujących w kategorii koguciej Gavina McDonnella (15-0-2, 4 KO) oraz Kida Galahada (19-0, 10 KO). Oni również czekają jeszcze na nazwiska przeciwników.

Już wcześniej ogłoszono z kolei dwie walki o mistrzostwo świata - Haskins-Hall (o pas IBF w wadze koguciej) oraz Casimero-Edward (o IBF w muszej).

W walce wieczoru Giennadij Gołowkin położy na szali tytuły WBC, IBF oraz IBO w kategorii średniej, w której jego rywal Kell Brook będzie boksować po raz pierwszy.