EUBANK JR: SAUNDERS JEST NUDNY, REWANŻ TYLKO Z RÓWNYM PODZIAŁEM

Redakcja, Sky Sports

2016-08-26

Chris Eubank Jr (23-1, 18 KO) jedyną porażkę w karierze poniósł z rąk Billy'ego Joe Saundersa (23-0, 12 KO), aktualnego mistrza świata wagi średniej federacji WBO. Początkowo syn legendarnego championa traktował potencjalny rewanż jako priorytet, ale teraz już tak bardzo mu na tym nie zależy.

Saunders jest konsekwentny w swoich żądaniach. Champion chce podziału pieniędzy w stosunku 80/20 na swoją korzyść. Eubank jest gotów do drugiej walki, lecz tylko wtedy, gdy zyski zostaną podzielone po połowie.

- Eubank Jr odrzucił ofertę na 800, a potem 900 tysięcy funtów, choć nie jest nawet mistrzem Europy. Wielu wskoczyłoby na walkę za takie pieniądze, a on odrzucił obie propozycje. Możemy doprowadzić do rewanżu, lecz przy podziale 80/20. To przecież ja jestem mistrzem świata i to ja wygrałem pierwszy pojedynek - mówi Saunders.

- On doskonale wie, że nie ma mowy o walce z podziałem 80/20 i tylko dlatego mówi o tym rewanżu. Opowiada fajne rzeczy, ale w ringu jest już bardzo nudny. Jego walk po prostu nie da się oglądać. Poza tym, zamiast między linami, on toczy wojny w mediach społecznościowych. Zdobył tytuł i co? Nawet nie zdążył go w tym roku bronić. Owszem, to on ma pas, jednak to ja przyciągnąłbym uwagę ludzi. Beze mnie kibice nie będą zainteresowani jego kolejną potyczką. Jeśli więc pieniądze zostaną podzielone po równo, wówczas chętnie przyjmę wyzwanie. Saunders zdaje sobie sprawę, że tylko za walkę ze mną zarobi naprawdę duże pieniądze - uważa Eubank Jr.