SZKOLENIOWIEC BROOKA: SIŁA GOŁOWKINA PRZESŁANIA JEGO BŁĘDY

Redakcja, boxingnewsonline.net

2016-08-24

Dominic Ingle, trener Kella Brooka (36-0, 25 KO), uważa, że w boksie Giennadija Gołowkina (35-0, 32 KO) jest mnóstwo błędów, których nie widać, ponieważ olbrzymia siła pozwala Kazachowi bez trudu wygrywać kolejne walki.

- Jego siła przesłania wiele błędów. To nie jest najlepszy bokser świata. Obserwuję go od dłuższego czasu. Popełnia naprawdę dużo błędów, tyle że ma tę siłę. Abel Sanchez sprawił, że boksuje mądrzej, uczynił go dużo lepszym bokserem. Mocno bije, dobrze uderza na tułów i nie boi się przyjąć ciosów, one po prostu po nim spływają - powiedział.

- Wiem, że ludzie mogą mówić, że Kell tak naprawdę z nikim jeszcze nie walczył, ale to samo tyczy się Gołowkina. A waga półśrednia jest dzisiaj mocniejsza niż średnia. W każdym razie Kell będzie musiał być bardzo ostrożny. Dobrym przykładem jest walka z Martinem Murrayem, który radził sobie z Gołowkinem bardzo dobrze. Gołowkin potrzebował aż jedenastu rund. Gdyby Murray miał więcej czasu, myślę, że poradziłby sobie jeszcze lepiej. A w przeciwieństwie do Kella nie jest najbardziej uzdolnionym zawodnikiem - dodał.

Do walki Gołowkin-Brook 10 września na ringu w Londynie. W stawce znajdą się należące do Kazacha pasy WBC, WBA i IBO w wadze średniej.