RIABIŃSKI: POWIETKIN-STIVERNE W LISTOPADZIE/GRUDNIU W NOWYM JORKU

Redakcja, matchtv.ru

2016-08-21

Jak poinformował Andriej Riabiński, Nowy Jork to w tej chwili najbardziej prawdopodobna lokalizacja walki o tymczasowe mistrzostwo świata WBC w wadze ciężkiej pomiędzy Aleksandrem Powietkinem (30-1, 22 KO) a Bermane'em Stiverne'em (25-2-1, 21 KO).

Promotor Rosjanina już wcześniej zapowiadał, że pojedynek może się odbyć w USA. Teraz zdradził, że konkretnie ma na myśli jeden z okręgów "Big Apple", gdzie pięściarze mieliby się spotkać pod koniec bieżącego roku.

- Rozpoczęliśmy negocjacje [z promującym Stiverne'a Donem Kingiem], do połowy września mamy czas na osiągnięcie porozumienia. Planuję zrobić tę walkę pod koniec listopada lub na początku grudnia, w ostateczności na początku przyszłego roku. Mam zamiar doprowadzić do tego w Nowym Jorku, pod dachem hali Barclays Center, gdzie grają koszykarze Brooklyn Nets - powiedział szef grupy Mir Boksa.

Walkę Powietkin-Stiverne o tymczasowy pas WBC zarządzono w związku z kontuzjami Deontaya Wildera (37-0, 36 KO), mistrza pełnoprawnego, który przechodzi rehabilitację po serii operacji i nie wróci już na ring do końca roku. Riabiński i King mają do 16 września czas na osiągnięcie konsensusu ws. organizacji pojedynku - w przeciwnym razie zarządzony zostanie przetarg.