BOB ARUM ZŁY NA HBO ZA POTRAKTOWANIE PACQUIAO

Redakcja, LA Times

2016-08-19

- HBO wycisnęło Pacquiao jak cytrynę w ciągu dziesięciu lat, a teraz się na niego po prostu wypięło - mówi wściekły Bob Arum, wieloletni promotor Manny'ego Pacquiao (58-6-2, 38 KO). Wszystko oczywiście ma związek z tym, że stacja HBO nie pokaże jego walki z Jessie Vargasem (27-1, 10 KO).

Szefowie HBO chcieli, by rywalem Pacquiao był Terence Crawford (29-0, 20 KO). Wobec wyboru Vargasa odmówili podjęcia współpracy.

- Po dziesięciu latach po prostu go porzucili, a przecież ten facet ma zobowiązania wobec filipińskiego senatu. Panom z HBO należałoby jeszcze przypomnieć, ilu Filipińczyków mieszkających w USA zakupiło pakiet HBO przez te wszystkie lata. To była dobra data, a HBO nic nie ryzykowało, bo to ja wykładałem swoje pieniądze - kontynuował szef grupy Top Rank, który poważnie rozważa pokazanie tego pojedynku na własną rękę.

- Po co mam oddawać 7,5%, jeśli nie muszę? Są przecież ludzie, którzy doskonale wiedzą jak dystrybuować takie walki w systemie PPV. To jedna z naszych opcji, choć mamy również inne - dodał Arum.

Przypomnijmy, że w stawce potyczki Pacquiao z Vargasem będzie należący do tego drugiego tytuł mistrza świata wagi półśredniej federacji WBO. Walka odbędzie się 5 listopada w Thomas & Mack Center w Las Vegas.