MEDALISTA Z RIO JEDNĄ NOGĄ W GRUPIE MAYWEATHERA

Keith Idec, boxingscene.com

2016-08-18

Floyd Mayweather Jr nie ukrywa, że po zakończeniu olimpijskiej rywalizacji będzie chciał podpisać zawodowy kontrakt z Shakurem Stevensonem. 19-latek zdobył już w Rio de Janeiro brązowy medal, a w niedzielę prawdopodobnie wystąpi w finale.

- Przyleciałem do Brazylii, aby wspierać sportowców ze Stanów Zjednoczonych, ale podczas gdy cieszyłem się widowiskiem, miałem też w głowie jeden cel - gorąco powitać Shakura Stevensona w rodzinie The Money Team - napisał 39-letni Amerykanin w mediach społecznościowych.

Stevenson miał dziś wieczorem boksować w półfinale z Rosjaninem Władimirem Nikitinem. Wygląda jednak na to, że nie będzie takiej potrzeby - jego rywal wycofał się ponoć z dalszej rywalizacji z powodu rozcięć, których nabawił się podczas ćwierćfinałowej, wygranej w kontrowersyjnych okolicznościach potyczki z Michaelem Conlanem.

Mayweather nie może jeszcze podpisać zawodowego kontraktu ze Stevensonem, ponieważ nie pozwalają na to międzynarodowe przepisy. Zawarcie takiej umowy jest możliwe dopiero po tym, jak dany pięściarz zakończy karierę amatorską. Nic nie stoi natomiast na przeszkodzie, aby pięściarz i potencjalny promotor rozmawiali o przyszłych interesach.

Oprócz Mayweathera Stevensonem zainteresowani są ponoć również Jay Z i jego grupa Roc Nation, a także Al Haymon, który od lat blisko współpracuje z "Money" Floydem.