TRENER KOWALIOWA: WARD NIE MA NAJMOCNIEJSZEJ SZCZĘKI

Redakcja, Radio Rahim

2016-08-10

John David Jackson - trener Siergieja Kowaliowa (30-0-1, 26 KO), kwestionuje odporność na ciosy Andre Warda (30-0, 15 KO). Obaj zawodnicy mają spotkać się 19 listopada.

- Ward nie miał mocnego ciosu w wadze super średniej, więc tym bardziej nie będzie go miał w półciężkiej. Zresztą jego szczęka też nie jest najmocniejsza. Darnell Boone go zranił, a inny zawodnik rzucił nawet na deski. Myślicie, że ustoi cios Siergieja? Chciałbym żeby udowodnił mi, jak bardzo się myliłem, ale chyba tego nie zrobi. Mimo wszystko uważam go za bardzo dobrego pięściarza i nie ma mowy o jakiejkolwiek formie lekceważenia go. To byłaby głupota - mówi szkoleniowiec rosyjskiego "Krushera".

- Ward wcale nie jest tak dobry z bliska, jak niektórym się wydaje. Tam jest dużo klinczowania z jego strony, a poza tym żeby dojść blisko, trzeba najpierw coś przyjąć. Zobaczymy co się stanie, gdy przyjmie coś mocnego od Siergieja i jak na to zareaguje - dodał Jackson. Poproszony o swój typ na walkę odpowiedział - Mój zawodnik znokautuje Warda w jedenastej rundzie.