PROMOTOR BALSKIEGO: STOPERÓW NIE WŁĄCZYMY

Redakcja, Informacja prasowa

2016-08-09

- Przyjeżdżam do Polski po zwycięstwo - mówi były tymczasowy mistrz świata federacji WBA Walery Brudow (43-9, 29 KO), który 24 września podczas gali Tymex Boxing Promotion w Kaliszu skrzyżuje rękawice z Adamem Balskim (6-0, 5 KO).

- Brudow zgodził się na kolejny przyjazd do Polki, bowiem liczy, że poradzi sobie z mało doświadczonym Adamem - nie ukrywa szef grupy Tymex Boxing Promotion i główny organizator tej imprezy, Mariusz Grabowski.

- Szykuje się jedna z najciekawszych walk na polskich ringach w 2016 roku. Balski ma dopiero sześć pojedynków, a jego doświadczony przeciwnik ponad pięćdziesiąt. Chcę zobaczyć jak nasz zawodnik z Kalisza spisze się w bezpośredniej potyczce, a do tego będzie pewne porównanie do Krzyśka Włodarczyka. Rywal ten sam, czas obu walk nie tak odległy. Wierzę w Adama i chcę aby szybko piął się w rankingach. Brudow nie zapomniał jak się walczy na dobrym poziomie, ale liczę, że Adam efektownie zwycięży. Na pewno nie włączymy stoperów tylko po to, by sprawdzić, czy szybciej od "Diablo". Czas tak bardzo się nie liczy, jak styl zwycięstwa. Ogromnym atutem mojego zawodnika będzie szybkość. Rosjanin może mieć z nim duże problemy. Adam będzie walczył u siebie w Kaliszu i na pewno dostarczy swoim kibicom wiele emocji. Pokonanie rywala z tak mocnym rekordem pomoże mu w dalszej karierze - dodał promotor Balskiego.