JOSHUA Z MŁODSZYM FURYM PRAWDOPODOBNIE JESZCZE NIE TERAZ

Redakcja, Sky Sports

2016-08-08

Promotor Anthony'ego Joshuy (17-0, 17 KO) przyznał, że chętnie zorganizowałby jesienią walkę swojego podopiecznego z Hughie'em Furym (20-0, 10 KO). Obawia się jednak, że na przeszkodzie mogą stanąć problemy 21-letniego zawodnika poza ringiem.

U Fury'ego oraz jego bardziej znanego kuzyna wykryto niedawno podwyższony poziom nandrolonu. Śledztwo w tej sprawie cały czas prowadzi brytyjska agencja antydopingowa UKAD, która wkrótce ma przesłuchać obu Anglików. Jeśli zostaną uznani winnymi wspomagania się niedozwolonymi środkami, może ich spotkać dyskwalifikacja, a Tysona także utrata tytułów mistrzowskich w wadze ciężkiej.

- Oferowaliśmy Hughie'emu walkę z Joshuą już kilkakrotnie - mówi Eddie Hearn, promotor AJ-a. - W ubiegłym tygodniu odezwał się do mnie Peter [Fury - ojciec i trener zawodnika], zapytał, czy nadal jesteśmy zainteresowani. Rozmawiamy z kilkoma potencjalnymi rywalami w kontekście walki w listopadzie, Hughie jest w czołowej piętnastce rankingu IBF, chętnie więc wezmę go pod uwagę. Jak jednak rozumiem, w listopadzie czeka go przesłuchanie przez UKAD, nie jestem więc pewien, jak to na to wszystko wpłynie - dodał.

Hearn do tej pory wymieniał trzy nazwiska odnośnie kolejnej walki Joshuy. Rywalem mistrza IBF może być ktoś z trójki Joseph Parker, Bermane Stiverne, Kubrat Pulew.