RIGONDEAUX ZAMIERZA PRZEJŚĆ DO PIÓRKOWEJ. NA CELOWNIKU ŁOMACZENKO

Redakcja, ESPN Deportes

2016-08-05

Właściciel pasa WBA Super w kategorii super koguciej Guillermo Rigondeaux (17-0, 11 KO) zapowiedział, że przejdzie do wagi piórkowej, aby skrzyżować rękawice z tamtejszymi gwiazdami.

Limit 126 funtów jest znacznie mocniej obsadzony niż 122. Kubańczyk chciałby się w nim spotkać m.in. z Carlem Framptonem i Leo Santa Cruzem. Mówi też o walce marzeń z Wasylem Łomaczenką (6-1, 4 KO). Rigondeaux i Ukrainiec razem zdobyli cztery złote medale olimpijskie, co uczyniłoby ich starcie wydarzeniem bez precedensu w dziejach pięściarstwa. - To dobry bokser, ma imponujący rekord - mówi "Szakal" o Łomaczence, który jednak ostatnio boksował w jeszcze wyższym limicie dywizji super piórkowej. Ale Kubańczykowi wyzwania niestraszne. - Mogę walczyć z każdym w każdej wadze - podkreśla.

W ostatnim pojedynku bokser z gorącej wyspy jednym ciosem złamał szczękę Jamesowi Dickensowi i wygrał po dwóch rundach. W kolejnym miał się zmierzyć z narzuconym przez WBA Moisesem Floresem (25-0, 17 KO), ale plany te może porzucić na rzecz rywalizacji w wyższej kategorii.