TRENER GOŁOWKINA: BROOK, A POTEM EUBANK JR LUB DeGALE

Redakcja, Sky Sports

2016-08-05

Szkoleniowiec Giennadija Gołowkina (35-0, 32 KO) zapowiedział, że po walce z Kellem Brookiem (36-0, 25 KO) Kazach być może zmierzy się z kolejnym pięściarzem z Wielkiej Brytanii.

Abel Sanchez chętnie widziałby swojego podopiecznego w konfrontacji z Chrisem Eubankiem Jr (23-1, 18 KO), który był już przymierzany do tego, by zmierzyć się z Gołowkinem w jego najbliższym pojedynku. 26-latek stracił jednak swoją szansę ze względu na abstrakcyjne żądania negocjującego w jego imieniu ojca.

- Mam nadzieję, że Eddie Hearn [promotor Eubanka Jr] zdoła przemówić seniorowi do rozsądku. Do tej walki nie doszło przez wymagania Chrisa Sr, których Eddie nie był w stanie spełnić. Nie chodzi o pieniądze, lecz o kontrolę. Chris musi zrozumieć, że do robienia walk potrzeba współpracy. Jeśli dogada się z Eddie'em, będziemy mogli oczywiście stoczyć taki pojedynek. To naturalna kolej rzeczy - powiedział trener.

Jeśli to znowu nie wypali, obóz Kazacha być może skieruje wzrok w górę i starcie z mistrzem kategorii super średniej. - Albo on, albo James DeGale. Możemy walczyć w jego wadze - oznajmił Sanchez.

Najpierw jednak Gołowkin musi się rozprawić z Brookiem. Hitowa walka 10 września w Londynie.