FIODOR ŁAPIN: ALBERT SOSNOWSKI NIE POWINIEN JUŻ BOKSOWAĆ

Redakcja, Super Express

2016-07-30

Fiodor Łapin jest niewątpliwym autorytetem w środowisku bokserskim. Do tego stopnia, że potrafi otwarcie skrytykować walkę swojego własnego podopiecznego.

Już 17 września w Gdańsku Krzysztof Głowacki (26-0, 16 KO) w drugiej obronie tytułu mistrza świata kategorii cruiser federacji WBO ma spotkać się z Aleksandrem Usykiem (9-0, 9 KO). Ale tuż przed nimi między linami mają pojawić się Andrzej Wawrzyk (32-1, 18 KO) z Albertem Sosnowskim (49-7-2, 30 KO). Ten pierwszy pracuje z Łapinem na co dzień, natomiast "Dragon" trenował pod jego okiem kilka lat temu. Współpraca ta zaczęła się przed potyczką z Witalijem Kliczką o pas WBC. Dziś jednak Andrzej wydaje się być w szczycie formy, za to Albert na pewno ma już najlepsze dni daleko za sobą. I właśnie dlatego znany szkoleniowiec chciałby, żeby Sosnowski pozostał konsekwentny i nie wracał ze sportowej emerytury.

- Kiedyś już powiedziałem Albertowi, że powinien skończyć karierę i podtrzymuję te słowa. W marcu miał godne pożegnanie, wygrał walkę, czym podsumował piękną karierę. Andrzej Wawrzyk i promotorzy znają moje zdanie, Albert nie powinien już boksować - powiedział Łapin w rozmowie z Super Expressem. Obok zdjęcie trenera i zawodnika podczas obozu w Wiśle, gdzie Sosnowski pod okiem Łapina szykował się do walki z Kliczką.