BERISTAIN: CANELO STOI W MIEJSCU. NIE JEST NAJLEPSZY W MEKSYKU

Redakcja, ESPN Deportes

2016-07-29

Saul Alvarez (47-1-1, 33 KO) to dzisiaj najbardziej popularny bokser w Meksyku, ale bynajmniej nie oznacza to, że najlepszy, uważa słynny trener Ignacio "Nacho" Beristain.

- Dla mnie najlepszymi mistrzami, jakich ma teraz Meksyk, są Juan Francisco Estrada i Gilberto Ramirez - powiedział 76-letni szkoleniowiec, dodając, że nie może przyznać pozycji lidera swojemu podopiecznemu Juanowi Manuelowi Marquezowi ze względu na jego nieaktywność. - Ale wszyscy wiemy, do czego Juan jest zdolny w ringu - zaznaczył.

Wspomniani Estrada i Ramirez to odpowiednio czempioni w wagach muszej i super średniej.

- "Gallo" Estrada jest chłopakiem, który dobrze boksuje, wyprowadza piękne kombinacje, jest zdyscyplinowany, młody i ma dobry narożnik. "Zurdo" również jest młody, ale bardzo głodny sukcesu. Też ma dobrego trenera - mówi Beristain.

O "Canelo", zdecydowanie najbardziej znanym zawodniku z tego grona, ceniony fachowiec nie ma wiele dobrego do powiedzenia.

- Myślę, że stanął w miejscu. Ma klasę, komercyjny styl, ale Kazach będzie jego coco - oznajmił, nawiązując do nazwy straszydła występującego w hiszpańsko- i portugalskojęzycznej kulturze.

Alvarez, któremu zarzuca się, że unika Giennadija Gołowkina, wróci na ring 17 września. Jego rywalem będzie Liam Smith (23-0-1, 13 KO), mistrz WBO w wadze junior średniej.