LUIS ORTIZ: CHCĘ TYLKO DOSTAĆ SZANSĘ OD JEDNEGO Z MISTRZÓW

Redakcja, Boxing News Online

2016-07-25

- Nabyłem najlepszą naukę jaką można dostać w boksie. Mam doświadczenie wyniesione z ponad 325 walk amatorskich, dzięki czemu potrafię się dostosować do każdego stylu rywala. Pokazałem to zresztą w konfrontacji z Jenningsem - mówi pewny swych umiejętności Luis Ortiz (25-0, 22 KO), mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBA w wersji tymczasowej.

- My, Kubańczycy, mamy swój własny styl i charakteryzujemy się szybkością. Właśnie to czyni nas tak świetnymi pięściarzami i tego nas uczą od najmłodszych lat - kontynuował uciekinier z "Gorącej Wyspy".

- Chciałbym mierzyć się z najlepszymi w wadze ciężkiej. Chcę być prawdziwym mistrzem, a więc mogę spotkać się z każdym i wszędzie, o każdej porze. Fury, Kliczko czy Wilder, jestem na nich gotowy. Wiem doskonale, że każdego z nich mogę pobić. Wszystko tak naprawdę zależy jednak od mojego promotora. Oni dadzą mi rywala, a ja wyjdę do ringu i będę na niego przygotowany. W moich oczach jestem numerem jeden na świecie i jeśli tylko któryś z mistrzów chciałbym mnie wyzwać na pojedynek, chętnie to udowodnię - zapewnia Kubańczyk.

- Szanuję wszystkich mistrzów, chcę tylko dostać szansę spotkania się z jednym z nich i udowodnienia tego wszystkiego, o czym mówię. Dzięki wygranej Fury'ego nad Kliczką waga ciężka jest w moim odczuciu najatrakcyjniejsza ze wszystkich w tym roku. Teraz chciałbym się więc z nim spotkać. Z nim bądź Wilderem. I obojętne mi, czy te walki odbędą się w Ameryce, czy też może Anglii - dodał Ortiz.