ROACH POD WRAŻENIEM CRAWFORDA. POSTOŁ: ZALICZA SIĘ DO NAJLEPSZYCH

Redakcja, ESPN

2016-07-24

Freddie Roach, trener pokonanego Wiktora Postoła (28-1, 12 KO), nie ukrywa, że Terence Crawford (29-0, 20 KO) zaimponował mu w pojedynku unifikacyjnym w wadze super lekkiej, który odbył się nad ranem czasu polskiego w Las Vegas.

- Był dla nas za szybki. Byłem zaskoczony tym, jak jest szybki i po prostu dobry. Jestem pod wrażeniem jego talentu - stwierdził szkoleniowiec Ukraińca.

Crawford dominował między linami i wygrał wyraźnie na punkty, dokładając do swojego pasa WBO trofeum WBC. Przełomowa była piąta odsłona, od której przewaga Amerykanina zaczęła wyraźnie rosnąć.

- Złapałem rytm i od tego momentu wszystko już wiedziałem. Raniłem go za każdym razem, kiedy trafiałem solidnym ciosem - powiedział.

Postoł był dwukrotnie liczony, a w jedenastej rundzie stracił punkt za uderzanie w tył głowy. Po dwunastu sędziowie punktowali dwukrotnie 118-107 oraz 117-108.

- Był szybszy ode mnie. To jeden z najlepszych zawodników na świecie. Nie miałem na niego odpowiedzi - przyznał były już mistrz świata.

Teraz Crawford być może zmierzy się z innym podopiecznym Roacha, powracającym 5 listopada do boksu po krótkiej emeryturze Mannym Pacquiao (58-6-2, 38 KO). Amerykanin podkreślił, że jest gotowy na to starcie, ale zaznaczył jedno - walka musi się odbyć w limicie wagi super lekkiej.