PIERWSZA SZANSA VERDEJO? NA HORYZONCIE WALKA Z FLANAGANEM

Redakcja, ESPN Deportes

2016-07-23

Utalentowany Portorykańczyk Felix Verdejo (22-0, 15 KO) jeszcze w tym roku może zaboksować o pierwszy w karierze tytuł zawodowego mistrza świata. 23-latek jest przymierzany do walki z czempionem WBO w kategorii lekkiej Terrym Flanaganem (31-0, 12 KO), która miałaby się odbyć 5 listopada na gali z udziałem Manny'ego Pacquiao w Las Vegas.

- To byłaby niewątpliwie wielka walka. Nasz zespół matchmakerów już ją zatwierdził. Ufam im, ja jestem tylko promotorem, oni mają lepsze oko i twierdzą, że Felix jest już gotowy na taki sprawdzian - powiedział Bob Arum, szef grupy Top Rank.

W ostatnim występie Verdejo zastopował w czerwcu w piątej rundzie Juana Jose Martineza, dzięki czemu awansował na pierwsze miejsce w rankingu WBO w dywizji do 135 funtów.

27-letni Flanagan do tej pory trzykrotnie bronił tytułu. W najbliższym pojedynku ma przystąpić do obrony obowiązkowej. Arum ma w najbliższym czasie negocjować ws. jego potyczki z Verdejo z Frankiem Warrenem, promotorem Anglika.

Poza Flanaganem jest jeszcze kilka innych opcji dla Portorykańczyka. To m.in walki z byłym mistrzem świata Juanem Diazem (41-4, 20 KO) oraz zabiegającym już od dłuższego czasu o tę potyczkę 24-letnim Meksykaninem Jose Felixem Jr (33-1-1, 25 KO).