POSTOŁ: POMOGŁY MI SPARINGI Z PACQUIAO

Redakcja, ESPN

2016-07-22

- Być może niektórzy uważają mnie za "underdoga" w tym zestawieniu, ale ja to widzę troszkę inaczej. To będzie starcie z rodzaju 50 na 50. Lepszy wygra, a gorszy wróci po prostu do domu Nebrasce - mówi na kilkadziesiąt godzin przed walką życia Wiktor Postoł (28-0, 12 KO), mistrz świata federacji WBC kategorii junior półśredniej. Jego rywalem będzie champion według WBO Terence Crawford (28-0, 20 KO).

- Pracuję na treningach ciężej od innych i dlatego wierzę w siebie w stu procentach. A dodatkowo mam za sobą najlepszego szkoleniowca w tym biznesie. Tą wygraną mam zamiar udowodnić, iż to właśnie ja jestem numerem jeden w tym limicie. Nie ukrywam, że bardzo pomogły mi wcześniejsze sparingi z Mannym Pacquiao. Dodały mi pewności siebie i sporo nauczyły - kontynuował Ukrainiec.

- Wiktor potrafił szybko się zaadaptować do stylu Pacquiao podczas tamtych sparingów. To było naprawdę imponujące. Dla rywala mamy wiele szacunku, ale moim zdaniem Crawford nie pokonał nigdy dotąd kogoś takiego jak Matthysse, a my to zrobiliśmy - wtrącił Freddie Roach, sławny opiekun Postoła.

Bezpośrednią transmisję z gali w Las Vegas przeprowadzi Polsat Sport. Początek w nocy z soboty na niedzielę od godziny 3:00.