SOSNOWSKI-WAWRZYK NA POLSAT BOXING NIGHT?

Redakcja, polsatsport.pl

2016-07-21

Albert Sosnowski (49-7-2, 30 KO) zamierza wrócić na ring na gali Polsat Boxing Night, która 17 września odbędzie się w Ergo Arenie. Rywalem "Dragona" może być Andrzej Wawrzyk (32-1, 18 KO).

Panowie mieli już kiedyś ze sobą walczyć, jednak przed pojedynkiem Wawrzyk miał wypadek samochodowy i wszystko trzeba było odwołać. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze.

- Cieszę się, że ten pojedynek może wreszcie dojść do skutku. Jeśli nie wierzyłbym w zwycięstwo, nie chciałbym tej walki. Zdaję sobie sprawę, że nie będę faworytem tego pojedynku. Opinie o mnie będą różne: dziadek, rozbity, niech zajmie się swoimi sprawami... Ja jednak jestem wojownikiem i mam duży głód zwycięstwa! - powiedział Sosnowski w studiu Polsatu Sport przy okazji gali Parker-Haumono.

To będzie pierwszy występ 37-latka na gali Polsat Boxing Night. - Zawsze duże wrażenie robiła na mnie cała otoczka, więc teraz będę mógł być jej częścią. Jak nie teraz, to kiedy? - powiedział.

Sosnowski po raz ostatni boksował w marcu, zwyciężając przed czasem Andrasa Csomora. Był to jego pierwszy występ od blisko dwóch lat i porażki z Marcinem Rekowskim, którego z kolei w swoim ostatnim pojedynku, który miał miejsce na początku kwietnia, zwyciężył Wawrzyk.

Głównym wydarzeniem gali PBN będzie starcie mistrza świata WBO w wadze junior ciężkiej Krzysztofa Głowackiego z mistrzem olimpijskim z Londynu Aleksandrem Usykiem.