CANELO: WSZYSCY RYWALE GOŁOWKINA BYLI ŁATWI

Redakcja, The Ring

2016-07-19

Saul Alvarez (47-1-1, 33 KO) negatywnie ocenia poziom konkurentów, z którymi boksuje jego niedoszły rywal, mistrz wagi średniej Giennadij Gołowkin (35-0, 32 KO).

- Wszyscy jego przeciwnicy to łatwa droga [do zwycięstwa]. Nigdy nie walczył z kimś, kto zmusiłby go do większego wysiłku czy zabrał na wyższy poziom. Każdy z jego rywali był łatwy - powiedział Meksykanin.

"Canelo" sam mógł walczyć z Gołowkinem we wrześniu, ale z różnych powodów - m.in. braku porozumienia co do limitu wagowego - postanowił odmówić obozowi Kazacha, zrzekając się jednocześnie tytułu WBC w dywizji do 160 funtów. Wkrótce, 17 września, zaboksuje o pas WBO w limicie 154 funtów z Liamem Smithem (23-0-1, 13 KO). Gołowkin z kolei tydzień wcześniej zmierzy się z Kellem Brookiem (36-0, 25 KO), który przeniesie się na tę walkę aż o dwie kategorie wagowe.

- Kiedy ja walczyłem z Amirem Khanem, on przeniósł się o tylko jedną wagę. Ludzie mówili, że o dwie, ale to była tylko jedna, a ten facet, Brook, przynosi się dla "GGG" aż o dwie - powiedział "Canelo", poproszony o porównanie swojej majowej potyczki z Anglikiem do starcia Gołowkin-Brook.

Do konfrontacji Alvareza z Kazachem dojdzie najwcześniej we wrześniu przyszłego roku. - To oczywiste, że go pokonam - zapewnił 26-latek z Guadalajary.