THURMAN CHĘTNY DO WALKI Z PACQUIAO

Redakcja, ontheropesboxing.com

2016-07-18

Mistrz świata WBA w kategorii półśredniej Keith Thurman (27-0, 22 KO) przyznał, że chętnie skrzyżowałby rękawice z zamierzającym jesienią powrócić na ring Mannym Pacquiao (58-6-2, 38 KO).

- Nie widzę żadnych przeciwwskazań. Pacquiao to wyjątkowo ekscytujący zawodnik, jest agresywny, podobnie jak Shawn Porter. Myślę, że to byłaby znakomita walka - stwierdził Thurman, który wspomnianego Portera pod koniec czerwca pokonał po widowiskowym pojedynku na punkty.

Przez lata starcie Pacquiao z Thurmanem nie było możliwe, ponieważ promotor tego pierwszego, Bob Arum, oraz doradca drugiego, Al Haymon, nie robili wspólnie interesów. Niedawno jednak nastąpiło ocieplenie relacji, a panowie rozmawiali już na temat potencjalnej konfrontacji Filipińczyka z innym zawodnikiem, którego reprezentuje Haymon - Adrienem Bronerem. Ze względu na wygórowane oczekiwania amerykańskiego boksera nie udało się jednak osiągnąć porozumienia.

"Pacman" w kwietniu ogłosił zakończenie pięściarskiej kariery, aby skupić się na działalności politycznej. W maju został wybrany do Senatu na Filipinach, ale długo bez ringu nie wytrzymał. Arum zapowiedział niedawno, że 37-latek ponownie pojawi się między linami 29 października lub 5 listopada. Jako jego potencjalnych rywali wymieniał Terence'a Crawforda oraz Jessie'ego Vargasa.