CANELO ZE SMITHEM NA OLBRZYMIM STADIONIE DALLAS COWBOYS

Redakcja, ESPN Deportes

2016-07-14

Zaplanowana na 17 września walka pomiędzy Saulem Alvarezem (47-1-1, 33 KO) a mistrzem WBO w wadze junior średniej Liamem Smithem (23-0-1, 13 KO) odbędzie się na potężnym AT&T Stadium w Arlington w stanie Teksas.

Organizatorzy nie potwierdzili jeszcze tej lokalizacji, ale według anonimowego informatora portalu ESPN Deportes wszystko jest już ustalone. Stadion, na którym występują futboliści Dallas Cowboys, wygrał ponoć wyścig o organizację pięćdziesiątej zawodowej potyczki "Canelo" z halą T-Mobile Arena w Las Vegas.

Promocja pojedynku ma ruszyć w przyszłym tygodniu. Pierwsza konferencja prasowa odbędzie się w Dallas.

Jeśli doniesienia się potwierdzą, starcie Canelo-Smith będzie największym wydarzeniem bokserskim na AT&T Stadium, wcześniej znanym jako Cowboys Stadium, od listopada 2010 roku, kiedy Manny Pacquiao pokonał na punkty Antonio Margarito. Kilka miesięcy wcześniej Filipińczyk zwyciężył na tej samej arenie Joshuę Clotteya. Walkę oglądało wtedy z trybun 41,843 kibiców - rekord bokserskiej frekwencji na AT&T.

Ogólny rekord liczby widzów zgromadzonych na olbrzymim stadionie wynosi 108,713, a ustanowiony został w 2010 roku przy okazji meczu gwiazd ligi NBA.