STIVERNE JUŻ SZYKUJE SIĘ NA JOSHUĘ. 'NADAL JEST ZIELONY'

Redakcja, Sky Sports

2016-07-13

Walka nie została jeszcze wprawdzie zakontraktowana, ale Bermane Stiverne (25-2-1, 21 KO) zdradził, że rozpoczął już przygotowania do konfrontacji z mistrzem świata IBF w wadze ciężkiej Anthonym Joshuą (17-0, 17 KO).

- Jestem już na obozie. Nie zaszkodzi, jeśli zacznę trochę wcześniej. Lepiej być gotowym, kiedy ktoś zadzwoni. Jestem dostępny i chętny na walkę z Joshuą. Jego ludzie negocjują z [moim promotorem] Donem Kingiem, ale nie znam żadnych szczegółów. Kiedy po raz ostatni rozmawiałem z panem Kingiem, powiedziałem, żeby doprowadził do tej walki. Chcę być dwukrotnym mistrzem wagi ciężkiej. Czekam na telefon - powiedział były czempion WBC.

Joshua podkreślił już, że także jest chętny. Zwrócił uwagę na wytrzymałość Stiverne'a i nadmienił, że pochodzący z Haiti pięściarz mógłby przetestować jego własną kondycję. 37-latek ostrzegł tymczasem, że stanowić będzie dla mistrza dużo poważniejszy test niż tylko wytrzymałościowy.

- Jeśli tak do tego podchodzi, to będę miał niespodziankę dla pana Joshuy. On jest jak uszyty dla mnie na miarę. Tak samo było z Arreolą. Joshua nie rusza się za dużo w ringu, stoi naprzeciw rywala. Jest zbyt sztywny, ma za dużo mięśni. Nie mówię, że nie jest dobry. Kiedy jednak zmierzy się z kimś, kto oddaje, kto potrafi przyjąć i mądrze boksuje, będzie miał olbrzymi problem. Spośród wszystkich zawodników wagi ciężkiej szanuję tylko jego, ale prawda jest taka, że nadal jest zielony - stwierdził.

Od czasu utraty tytułu mistrzowskiego na rzecz Deontaya Wildera w styczniu ubiegłego roku Stiverne walczył tylko raz. W listopadzie zwyciężył na punkty - po tym jak był liczony w pierwszej rundzie - Derrica Rossy'ego.