KOWALIOW vs WARD: JOHNNY NELSON STAWIA NA AMERYKANINA

Redakcja, Radio Rahim

2016-07-04

Bokserski świat już czeka na 19 listopada, bo właśnie tego dnia ma dojść do elektryzującej niemal wszystkich potyczki na samym szczycie wagi półciężkiej pomiędzy Andre Wardem (29-0, 15 KO) a Siergiejem Kowaliowem (29-0-1, 26 KO). Większość ekspertów stawia na Rosjanina, lecz jeden znany Brytyjczyk wyraźnie obstaje za Amerykaninem.

Johnny Nelson to nie tylko dawny wielki mistrz kategorii cruiser, ale również bardzo ceniony ekspert, który w zdecydowanej większości trafnie typuje rezultaty potyczek. A w tej zadziwiająco wyraźnie widzi przewagę mistrza olimpijskiego z Aten, który ostatnio walczył rzadko, a dodatkowo do wyższego limitu przeszedł stosunkowo niedawno.

- Najbardziej cenię sobie czyste umiejętności zawodników, a właśnie taki sposób walki reprezentuje Ward. On zna jeszcze starą szkołę boksu i różne sztuczki, zarówno w dystansie, jak i z bliska. A do tego jest nadal wystarczająco młody i silny, by radzić sobie z agresywnymi i mocno bijącymi rywalami. Dlatego też twierdzę, że mocno sfrustruje i wyboksuje Kowaliowa. Jeśli miałbym obstawiać, wybrałbym opcję wysokiej wygranej Warda na punkty, lecz nie będę zdziwiony, jeśli nawet zastopuje Kowaliowa w końcówce pojedynku - powiedział Nelson.

Przypomnijmy, że zanim dojdzie do mega walki w listopadzie, najpierw obaj stoczą potyczki na rozgrzewkę. Rosjanin już 11 lipca spotka się z Isaacem Chilembą (24-3-2, 10 KO), natomiast Amerykanin 6 sierpnia skrzyżuje rękawice z Alexandrem Brandem (25-1, 19 KO).