TRENER USYKA TYPUJE NOKAUT NA GŁOWACKIM

Redakcja, BaylorIC TV

2016-07-04

Trener Aleksandra Usyka (9-0, 9 KO) zapowiedział, że Ukrainiec w efektownym stylu odbierze Krzysztofowi Głowackiemu (26-0, 16 KO) pas mistrza świata WBO w wadze junior ciężkiej. Walka odbędzie się 17 września w Gdańsku.

- Spodziewam się twardego pojedynku. Myślę, że będzie nokaut. Usyk zatrzyma Głowackiego pomiędzy siódmą a dziesiątą rundą. Po drodze będzie ciężko, obaj mogą paść na deski. Usyk jest jednak wyjątkowy i uważam, że wygra. Wiem, jakiej jakości jest to pięściarz - stwierdził James Ali Bashir.

Amerykański szkoleniowiec podkreślił, że nokaut jest konieczny, ponieważ walka odbędzie się na polskiej ziemi, gdzie gospodarzowi mogą pomagać ściany - Nikt nam nie da w Polsce tego tytułu. Będziemy musieli go wyrwać. Głowacki to bardzo twardy facet. Popełnia sporo błędów, ale nadrabia wszystko sercem i wolą - oznajmił.

Kibiców zapewnił, że emocji w tym boju nie zabraknie, bo kategoria wagowa, w której spotkają się Polak i Ukrainiec, jest wyjątkowo efektowna.

- Pięściarze tej dywizji to dzisiaj najbardziej niebezpieczni zawodnicy bez podziału na kategorie wagowe. Żadna inna waga nie gwarantuje takich emocji. Kategoria junior ciężka to jak chodzenie po polu minowym. Jak staniesz na minie, to możesz być martwy, bo ci faceci mają czym uderzyć - powiedział.