ESPINOZA O WALCE CANELO-GGG: PRÓBUJĄ ZATAMOWAĆ KRWAWIENIE

Redakcja, Sway

2016-06-30

Stephen Espinoza, szef sportu w telewizji Showtime, sceptycznie podchodzi do zapewnień, że hitowa walka Canelo-Gołowkin odbędzie się jesienią 2017 roku.

Pięściarze, obaj występujący na antenie konkurencyjnej stacji HBO, mieli walczyć już tej jesieni, ale negocjacje postanowiono przesunąć o rok. Reprezentująca Meksykanina grupa Golden Boy Promotions tłumaczy, że potrzeba jeszcze czasu, aby rozreklamować pojedynek, a poza tym chce, żeby "Canelo" dorósł do limitu wagi średniej.

- Mówili, że będą walczyć tej jesieni, ale się nie udało. Ludzie chcą ich za to rozszarpać, więc próbują jakoś zatamować krwawienie i mówią, że zrobią to za rok. Zobaczymy, czy rzeczywiście do tego dojdzie. Ja uważam, że wsadzają palec w mur, zanim cały mur się zawali, a wszyscy będą chcieli ich zamordować za to, że nie zrobili tego, co obiecywali - skomentował Espinoza.

"Canelo" stoczy kolejną walkę 17 września. Jego rywalem w Las Vegas będzie mistrz WBO w wadze junior średniej Liam Smith (23-0-1, 13 KO).

Gołowkin ma wrócić pod koniec sierpnia lub na początku września. Jego oponentem będzie prawdopodobnie Chris Eubank Jr (23-1, 18 KO).