TRENER FURY'EGO: REWANŻ NA PRZEŁOMIE WRZEŚNIA I PAŹDZIERNIKA

Edward Chaykovsky, Boxingscene

2016-06-28

- Przełom września i października, wtedy powinno dojść do tej walki - mówi Peter Fury, wujek i trener Tysona Fury'ego (25-0, 18 KO), zapytany o nowy termin walki jego podopiecznego z Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO).

Ich rewanż miał się odbyć 9 lipca, ale kontuzja stawu skokowego uniemożliwiła start Anglikowi. Potem wybuchła wrzawa wokół championa, gdy sfotografowano go pijącego z angielskimi kibicami piłkarskimi. Całą sprawę bagatelizuje jednak szkoleniowiec mistrza.

- Końcówka września, lub początek października, to byłby odpowiedni termin. W tej chwili Tyson po prostu cieszy się życiem. To przecież mistrz świata wagi ciężkiej i wszyscy interesują się jego życiem. Mógłby zrobić sobie fotkę idąc do kibla, a i tak byłaby to wielka sensacja. On tylko cieszy się życiem i bawi z kibicami piłkarskimi, nic więcej. Przecież i tak przez cztery-pięć tygodni nie może trenować, więc co ma robić? Siedzieć w domu na tyłku? A co do oskarżeń, z powodów prawnych teraz tego nie komentujemy, ale w swoim czasie, już wkrótce, odpowiemy na wszystko publicznie - zapewnił trener mistrza wszechwag.