KWALIFIKACJE OLIMPIJSKIE: IGOR JAKUBOWSKI O KROK OD RIO!

Redakcja, Informacja własna

2016-06-24

Najważniejszą informacją dnia na świecie jest bez wątpienia odwołanie rewanżu Fury vs Kliczko, ale dla nas ważniejsze było to, co przed momentem wydarzyło się na ringu w Baku. A napłynęły do nas dobre wiadomości.

Igor Jakubowski (-91kg) - ostatni z Polaków startujących w przedostatniej kwalifikacji olimpijskiej, po wolnym losie w pierwszej rundzie, odprawieniu potem dwóch kolejnych rywali, dziś z trudem, ale jednak pokonał Abdeljalila Abouhamdę z Maroko. Sędziowie punktowali 29:27, 27:29 i 28:28 - przy wskazaniu na Igora.

Nasz zeszłoroczny wicemistrz Europy wagi ciężkiej w drugim starciu dostał ostrzeżenie za wypluwanie ochraniacza na zęby. Mimo wszystko wygrał stosunkiem głosów dwa do jednego! Jutro finał. Zwycięzca zapewni sobie start na igrzyskach w Rio!

Przeciwnikiem pięściarza z Konina będzie Julio Cesar Castillo. Reprezentant Ekwadoru wypunktował dziś Roya Korvinga u wszystkich sędziów w stosunku 30:27. Będzie to ostatni pojedynek turnieju w Baku. Sesja wieczorna rozpocznie się o godzinie 19:00 miejscowego czasu. Jakubowski zaboksuje jako piąty.