OBÓZ GOŁOWKINA CHCE OD CANELO ZOBOWIĄZANIA NA PIŚMIE

Redakcja, The Ring

2016-06-24

Promotor Giennadija Gołowkina (35-0, 32 KO) zamierza naciskać na obóz Saula Alvareza (47-1-1, 33 KO), aby nie tylko w formie ustnej, ale i pisemnej zobowiązał się do hitowego pojedynku z Kazachem.

Przedstawiciele obu pięściarzy doszli w tym tygodniu do porozumienia, na mocy którego do walki dojdzie najwcześniej jesienią 2017 roku. Wcześniej podobne porozumienie osiągnięto w sprawie konfrontacji w roku bieżącym, co jak widać, na niewiele się zdało.

- Musimy mieć coś na piśmie. To kolejny krok, żeby stało się to wszystko realistyczne. Jeśli mamy układać kalendarz Giennadija wokół walki z "Canelo" w przyszłym roku, musimy mieć jakieś potwierdzenie - oznajmił Tom Loeffler, promotor "GGG".

Nadmienił, że ma dobre relacje z promującą Meksykanina grupą Golden Boy Promotions, dlatego nie wątpi, że uda się zawrzeć pisemną umowę. Odrzucił też sugestię, jakoby Alvarez obawiał się walki z jego zawodnikiem.

- Nie sądzę, aby "Canelo" obawiał się kogokolwiek. Myślę, że chce się zmierzyć z Giennadijem. Chcą to jeszcze zbudować pod względem marketingowym. To tylko rok. Nie będzie to pięć lat, jak w przypadku Mayweathera [i Pacquiao]. Ale gdyby zależało to od nas, walczylibyśmy z Saulem dużo wcześniej - powiedział.

Gołowkin ma wrócić na ring na przełomie sierpnia i września, być może starciem z Chrisem Eubankiem Jr. Alvarez wystąpi we wrześniu. Wśród jego potencjalnych rywali wymienia się m.in. Liama Smitha.