RIO 2016: POLACY POZNALI RYWALI, JAKUBOWSKI ROZSTAWIONY Z JEDYNKĄ

Łukasz Furman, Informacja własna

2016-06-16

Polscy pięściarze przebywający w Baku poznali swoich rywali, z którymi rywalizować będą o przepustki olimpijskie w przedostatniej kwalifikacji. Dziś pierwsze walki.

Nasz kraj reprezentują Maciej Jóźwik (52 kg, Skorpion Szczecin), Adrian Kowal (56 kg, Olimp Lublin), Mateusz Polski (60 kg, Róża Karlino), Daniel Adamiec (69 kg, Rushh Kielce), Arkadiusz Szwedowicz (81 kg, Skorpion Szczecin) oraz Igor Jakubowski (91 kg, Zagłębie Konin).

Jóźwik w pierwszej rundzie drabinki spotka się z Aleksandrem Riscanem z Mołdawii, a w razie zwycięstwa czeka już na niego mający wolny los Elie Konki z Francji.

Kowal jutro skrzyżuje rękawice z Ehsanem Sepahvandim z Iranu, a dalej w rozpisce czekać już będzie Fahem Hammachi z Algierii.

Polski już dziś spotka się z Pedro Manuelem Gomesem z Anglii. Następny na drodze po kwalifikację będzie Holender Enrico Lacruz.

Adamiec wylosował Wasilija Belousa z Mołdawii, z którym stanie w szranki już dzisiaj. W razie wygranej kolejną przeszkodą będzie Juan Pablo Romero Marin z Meksyku.

Szwedowicz rywalizować będzie jutro z Węgrem Adamem Hamorim, a na lepszego w kolejnej rundzie czeka już rozstawiony z siódemką Dzemal Bosnjak z Bośni i Hercegowiny.

Naszą największą nadzieją jest oczywiście Igor Jakubowski, który w wadze ciężkiej został najwyżej rozstawionym pięściarzem z całej stawki. Zeszłoroczny wicemistrz Europy w pierwszej rundzie ma wolny los i czeka na zwycięzcę konfrontacji Josipa-Bepo Filipi z Chorwacji z Davonem Hamiltonem z Bahamów. Ci panowie boksują między sobą w sobotę, a jeden z nich spotka się z Polakiem w poniedziałek w 1/8 finału.