MARIUSZ WACH POWALCZY Z PULEWEM O MISTRZOSTWO EUROPY?

Łukasz Furman, Informacja własna

2016-06-06

Mariusz Wach (32-2, 17 KO) został wyznaczony przez Europejską Federację Boksu Zawodowego (EBU) do miana oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza Europy wagi ciężkiej!

W tej chwili na tronie EBU już po raz drugi zasiada Kubrat Pulew (23-1, 12 KO). Bułgar wakujący tytuł zdobył miesiąc temu, pokonując na punkty Derecka Chisorę.

Polak boryka się z kontuzją łokcia, jednak ewentualne starcie z Pulewem miałoby odbyć się dopiero na jesień, a do tego czasu Mariusz powinien być już w normalnym cyklu treningowym. Oba zespoły mają teraz czas na rozmowy. Jeśli nie dojdą do porozumienia, a Pulew dalej będzie chciał bronić prymatu w Europie, wówczas o wszystkim może decydować przetarg. Ale do tego jeszcze długa droga. Póki co promotorzy mają czas na swobodne negocjacje.

MARIUSZ WACH: SERWIS SPECJALNY >>>

Przypomnijmy, że Wach (WBC #17) w ostatnim starcie pokonał w połowie maja na punkty Marcelo Luiza Nascimento, ale na ringu w Kędzierzynie Koźlu zaprezentował się stanowczo poniżej oczekiwań. W ewentualnym starciu z Pulewem (WBC #3), z którym miał kiedyś okazję sparować, musiałby się pokazać z dużo lepszej strony, by marzyć o zdetronizowaniu championa.