RIO 2016: ZAWODOWCY OFICJALNIE DOPUSZCZENI DO KWALIFIKACJI

Redakcja, Boxingscene

2016-06-01

Co prawda była to tylko formalność, ale dziś Międzynarodowe Stowarzyszenie Boksu Amatorskiego (AIBA) już oficjalnie przyjęło zmianę mówiącą o tym, że pięściarze zawodowi mogą startować podczas igrzysk olimpijskich.

Podczas dzisiejszego głosowania aż 84 z 88 delegatów AIBA opowiedziało się za taką zmianą. Już wczoraj rano INFORMOWALIŚMY WAS o tym, że ostatni turniej kwalifikacyjny odbędzie się w pierwszych dniach lipca w Wenezueli i właśnie tam będą mogli wystartować sławni pięściarze z ringów zawodowych. Do rozdania będzie 26 biletów do Rio. Ale czy wystąpią?

- Trudno oszacować ilu zawodowców wystartuje w kwalifikacjach. Część na pewno spróbuje swoich sił, ale nie wiemy jeszcze ilu dokładnie - powiedział Dr. Ching-Kuo Wu, szef AIBA.

Przypomnijmy, że próbując zbojkotować ten pomysł Mauricio Sulaiman - prezydent federacji WBC, poinformował zawodników, że ten, który zdecyduje się na taki krok, nie będzie mógł wejść do piętnastki rankingu WBC, a mistrzowie zostaną pozbawieni swoich pasów. Trudno więc oczekiwać, by znani zawodnicy zdecydowali się na taki krok...